ସେପ୍ଟେମ୍ବର 13 – ସମସ୍ତ ଜିନିଷ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି!

(ପ୍ରକାଶିତ ବାକ୍ୟ-୪:୧୧) ହେ ଆମ୍ଭମାନଙ୍କର ପ୍ରଭୁ ଓ ଈଶ୍ୱର, ତୁମ୍ଭେ ଗୌରବ, ସମ୍ଭ୍ରମ ଓ ପରାକ୍ରମ ପାଇବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ ଅଟ, ତୁମ୍ଭେ ସମସ୍ତ ସୃଷ୍ଟି କରିଅଛ, ଆଉ ତୁମ୍ଭ ଇଚ୍ଛାରେ ସେହି ସବୁ ସତ୍ତା ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇ ସୃଷ୍ଟ ହୋଇଅଛି

ଆମର ପ୍ରଭୁ ଯାହାକିଛି ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି, ତାହା ଏକ ପୁସ୍ତକ ପରି ଯାହା ଏହାର ଲେଖକ ବିଷୟରେ ପ୍ରକାଶ କରେ ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ତାଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟେକ ସୃଷ୍ଟି ବିଷୟରେ ବିଚାର କର ଏବଂ ଏହା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ କର ତୁମେ ଅନୁଭବ କରିବ ଯେ ଏହା ସୃଷ୍ଟିକର୍ତ୍ତା ଈଶ୍ବରଙ୍କ ଚରିତ୍ରକୁ କିପରି ପ୍ରକାଶ କରେ ସ୍ୱର୍ଗ ଈଶ୍ବରଙ୍କ ଗୌରବ ଘୋଷଣା କରେ ଏବଂ ଚୁକ୍ତି ତାଙ୍କର ହସ୍ତତନ୍ତ ଦେଖାଏ (ଗୀତସଂହିତା-୧୯:୧)

ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଏହାର ଗୌରବକୁ ଦେଖିବ ତୁମେ କଳ୍ପନା କରିପାରିବ ଯେ ପ୍ରଭୁ ଈଶ୍ଵର ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା କେତେ ଗୌରବମୟ ଯିଏ ବିଜୁଳିର ଗତି ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟର ଉଜ୍ଜ୍ୱଳତା ପ୍ରଦାନ କଲା ସେ ତୁମକୁ ଆଉ କେତେ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ କରିବ ଯିଏ କହିଥିଲେ ଯେ ସ୍ୱର୍ଗ ତାଙ୍କର ସିଂହାସନ ଏବଂ ପୃଥିବୀ ତାଙ୍କର ପାଦତଳେ ସେ କେତେ ଦୟାଳୁ ହେବେ ଭଲ ଏବଂ ମନ୍ଦ ଉପରେ ବର୍ଷା ଡାଳିବା

ପାଇଁ କିଏ ଦୟାଳୁ ଶାସ୍ତ୍ର କୁହେ କାରଣ ଜଗତ ସୃଷ୍ଟି ହେବା ପରଠାରୁ ତାଙ୍କର ଅଦୃଶ୍ୟ ଗୁଣଗୁଡ଼ିକ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଦେଖାଯାଏ ଯାହା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି, ତାହା ଦ୍ୱାରା ବୁଝାଯାଏ ଏପରିକି ତାଙ୍କର ଅନନ୍ତ ଶକ୍ତି ଏବଂ ଈଶ୍ଵର (ରୋମୀୟ-୧;୨୦)

ଯେତେବେଳେ ଆମେ ତାଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟେକ ସୃଷ୍ଟିର ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟକୁ ଦେଖିବା ଆମର ହୃଦୟ ଈଶ୍ଵରଙ୍କ ପ୍ରତି କୃତଜ୍ଞତା ଭରିଯାଏ ତାଙ୍କର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ତାଙ୍କର ଅଦୃଶ୍ୟ ତଥା ଅନନ୍ତ ଶକ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଈଶ୍ୱରଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା ଏବଂ ଉପାସନା କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ଶାସ୍ତ୍ର ଆମକୁ କହେ “ ପ୍ରଭୁ ମହାନ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପବିତ୍ର ପର୍ବତରେ ଆମ ଈଶ୍ବରଙ୍କ ସହରରେ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଏ (ଗୀତସଂହିତା-୪୮:୧)

ଯେହେତୁ ଆମର ପ୍ରଭୁଙ୍କ ଆଗମନ ପାଖେଇ ଆସୁଛି ପ୍ରଶଂସା କରି ତାଙ୍କ ଆଗରେ ଯିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରୁହ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇ ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ ଓ ପ୍ରଶଂସା ସହିତ ତାଙ୍କ ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ପ୍ରବେଶ କର ତାଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦିଅ ଏବଂ ତାଙ୍କ ନାମକୁ ଆଶୀର୍ବାଦ କର (ଗୀତସଂହିତା-୧୦୦:୪) ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ନଗର, ଗୌରବମୟ ସହର ଅନନ୍ତ କିଣାନ, ସ୍ୱର୍ଗର ଦ୍ୱାର ଦେଇ ପ୍ରବେଶ କର, ତୁମେ କେତେ ଆନନ୍ଦିତ ହେବ

ଆମେ ସମୟର ଶେଷ ପାଖେଇ ଆସୁଛୁ ଏବଂ ସମସ୍ତ ସୃଷ୍ଟି ଆମକୁ ସୃଷ୍ଟିକର୍ତ୍ତା ଈଶ୍ବରଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନକୁ ମନେ ପକାଇଥାଏ ପ୍ରେରିତ ପାଉଲ ଆମକୁ କୁହନ୍ତି ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମେ ଏକ ଦର୍ପଣରେ ଦେଖୁଛୁ ଅଳ୍ପ, କିନ୍ତୁ ତାପରେ ମୁହାଁମୁହିଁ (୧ମ କରିନ୍ଥୀୟ-୧୩:୧୨)

ତୁମେ ତାଙ୍କୁ ଆଖିରେ ଦେଖିବ ଏବଂ ତୁମେ ଖୁସିର ଲୁହ ଢାଳିବ ଈଶ୍ବରଙ୍କ ପ୍ରିୟ ସନ୍ତାନଗଣ ତୁମର ହୃଦୟରେ ସ୍ଥିର କର ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ପ୍ରଶଂସା ଓ ଉପାସନା କର ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ପୃଥିବୀରେ ଥିବାବେଳେ ତୁମେ ପ୍ରଶଂସା ଓ ଉପାସନା କର ଏହା ତୁମକୁ ଅନନ୍ତକାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଶଂସା ଓ ଉପାସନା କରିବା ପାଇଁ ବାଟ ଫିଟିବ

ଧ୍ୟାନ କରିବା ପାଇଁ (ଯିଶାଇୟ-୩୫:୧୦) ପୁଣି, ସଦାପ୍ରଭୁଙ୍କ ନିସ୍ତାରିତ ଲୋକମାନେ ଫେରି ଆସିବେ ଓ ଗାନ କରୁ କରୁ ସିୟୋନରେ ଉପସ୍ଥିତ ହେବେ ଓ ନିତ୍ୟସ୍ଥାୟୀ ଆନନ୍ଦ ସେମାନଙ୍କର ମସ୍ତକର ଭୂଷଣ ହେବ; ସେମାନେ ଆନନ୍ଦ ଓ ଆହ୍ଲାଦପ୍ରାପ୍ତ ହେବେ, ପୁଣି ଶୋକ ଓ ଆର୍ତ୍ତସ୍ୱର ଦୂରକୁ ପଳାଇ ଯିବ।

Article by elimchurchgospel

Leave a comment