ସେପ୍ଟେମ୍ବର 06 – ଇଶ୍ଵରଙ୍କ ଶାନ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ହୃଦୟରେ ପୁନଃ ନିର୍ମାଣ କରନ୍ତୁ!

(କଲସୀୟ-୩:୧୫ପୁଣି, ଖ୍ରୀଷ୍ଟଦତ୍ତ ଯେଉଁ ଶାନ୍ତି ଭୋଗ କରିବା ନିମନ୍ତେ ତୁମ୍ଭେମାନେ ଏକ ଶରୀର ସ୍ୱରୂପେ ଆହୂତ ହୋଇଅଛ, ତାହା ତୁମ୍ଭମାନଙ୍କ ହୃଦୟରେ ରାଜତ୍ୱ କରୁ; ପୁଣି, ତୁମ୍ଭେମାନେ ଧନ୍ୟବାଦ ଦିଅ

ଆମ ଜୀବନକୁ ପରୀକ୍ଷା କରିବା ଏବଂ ଆମର ହୃଦୟ କ’ଣ ଶାସନ କରୁଛି ତାହା ଯାଞ୍ଚ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ? ଏହା ଉପରୋକ୍ତ ପଦରେ ପ୍ରେରିତ ପାଉଲଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଇଶ୍ବରଙ୍କ ଶାନ୍ତି ଦ୍ୱାରା ଶାସିତ କି? ଅଥଚ ଶୟତାନ ଦ୍ୱାରା ଆଣିଥିବା ବିବାଦ, କ୍ରୋଧର କ୍ରୋଧ, କୁସଂସ୍କାର ଏବଂ ମତଭେଦ ଦ୍ୱାରା ଆମେ ଶାସିତ କି? ତୁମ ହୃଦୟରେ କେବଳ ଇଶ୍ବରଙ୍କ ଶାନ୍ତି ରାଜତ୍ୱ କର

ଯେତେବେଳେ ଇଶ୍ବର ତୁମର ହୃଦୟକୁ ଶାସନ କରନ୍ତି ଏବଂ ତୁମର ହୃଦୟର କେନ୍ଦ୍ରରେ ତୁମର ରାଜା ଭାବରେ ବସିଥା’ନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ଆତ୍ମାଙ୍କ ଫଳ ସହିତ ପବିତ୍ର ଆତ୍ମା ​​ମଧ୍ୟ ସେଠାରେ ରହିବେ କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ତୁମର ହୃଦୟକୁ ଶାସନ କରିବାକୁ ଶୟତାନ ପାଇଁ ସ୍ଥାନ ଦିଅ, ସେତେବେଳେ ଆମର ପ୍ରଭୁ ଯୀଶୁ ଏବଂ ପବିତ୍ର ଆତ୍ମା ​​ଡ ଦୁଃଖିତ ହେବେ ଏବଂ ତୁମେ ବାହାରେ ଠିଆ ହେବେ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଶୟତାନ ତୁମର ହୃଦୟର କେନ୍ଦ୍ରରେ ଥାଏ, ତାଙ୍କ ଚାରିପାଖରେ କେବଳ ସର୍ପ, ବେଙ୍ଗ ଏବଂ ଘୁଷୁରି ରହିବେ

ଗୋଟିଏ ରାଷ୍ଟ୍ରର ଏଜେଣ୍ଡା ଏହାର ଶାସକମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସ୍ଥିର କରାଯାଏ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ଯୋଜନା ଏବଂ ଯୋଜନାଗୁଡ଼ିକ ସେହି ଏଜେଣ୍ଡା ଉପରେ ଆଧାରିତ ହେବ ଉଦାହରଣ ସ୍ୱରୂପ, ଯଦି ଏକ ରାଷ୍ଟ୍ର କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ଦଳ ଦ୍ୱାରା ଶାସିତ ହୁଏ, ତେବେ ସେମାନଙ୍କର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ସେହି ନୀତି ଏବଂ ଦର୍ଶନ ଉପରେ ଆଧାରିତ ହେବ ତେଣୁ, ଯେ କୌଣସି ଦଳ କ୍ଷମତାକୁ ଆସନ୍ତି, କେବଳ ସେମାନଙ୍କର ଏଜେଣ୍ଡା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ, ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଆଚରଣ ଆମ ପ୍ରଭୁଙ୍କ ପ୍ରତିଫଳିତ କରିବ, ଯଦି ଯିଏ ଶାନ୍ତିର ପ୍ରଭୁ, ସେ ଆପଣଙ୍କ ହୃଦୟରେ ରାଜତ୍ୱ କରନ୍ତି ଏବଂ ତୁମର ହୃଦୟ ଇଶ୍ବରଙ୍କ ଶାନ୍ତିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ

ଏହା ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ ଯେ କିଏ ସେମାନଙ୍କୁ ଶାସନ କରୁଛନ୍ତି ସେ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଲୋକ ବ୍ୟସ୍ତ ନୁହଁନ୍ତି? ଏହି କାରଣରୁ କେତେକ ରାଷ୍ଟ୍ର ସେମାନଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରେ ବର୍ବର ହୋଇଯାଆନ୍ତି। ଏବଂ ଅନେକ ଦେଶରେ, ଦୁର୍ବଳ ବିଭାଗର ସ୍ୱରକୁ ଧ୍ୟାନ ନ ଦେଇ ‘ଶକ୍ତି ଠିକ୍’ ଦର୍ଶନ ମଧ୍ୟ ଅଛ

ଶାସକ ବା ସରକାରକୁ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରେରିତ ପାଉଲଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବ୍ୟବହୃତ ଶବ୍ଦ ହେଉଛି ଗ୍ରୀକ୍ ଶବ୍ଦ ‘ବ୍ରାବେଏଟୋ’ ଏହି ଶବ୍ଦ କ୍ରୀଡା କ୍ଷେତ୍ରରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ ଏବଂ ଏହା ‘ଅମ୍ପାୟାର’ କୁ ସୂଚିତ କରେ ଯଦି ଇଶ୍ବରଙ୍କ ଶାନ୍ତି, ତୁମର ଜୀବନର ଅମ୍ପାୟାର କିମ୍ବା ରେଫରି, ତେବେ ତୁମର ଜୀବନ ସଠିକ୍ କ୍ରମରେ ରହିବ ଅତଏବ, ଇଶ୍ବରଙ୍କୁ ତୁମର ହୃଦୟର ଅମ୍ପାୟାର ଭାବରେ ରଖ, ଏବଂ ତୁମେ ଯାହା ଯୋଡିବା ଏବଂ ପରିତ୍ୟାଗ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ତାହା ଯୋଗ କର, ଇଶ୍ବରଙ୍କ ଶାନ୍ତିରେ ରହିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କର

ଯଦି କାହାର ଜୀବନ ଇଶ୍ବରଙ୍କ ଶାନ୍ତି ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ହୁଏ ନାହିଁ, ତେବେ ଦୁନିଆର ସମସ୍ତ ଧନ ଏବଂ ମାନ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ଏହାର କୌଣସି ବ୍ୟବହାର ନାହିଁ ତେଣୁ, ଯଦି ତୁମେ ଇଶ୍ବରଙ୍କ ଶାନ୍ତି ତୁମର ହୃଦୟକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛ, ତେବେ ତୁମେ ଖ୍ରୀଷ୍ଟ ଯୀଶୁଙ୍କୁ ତୁମର ଜୀବନର ଶାସକ ହେବାକୁ ଦିଅ

ଇଶ୍ଵରଙ୍କର ପ୍ରିୟ ସନ୍ତାନଗଣ, ଅନ୍ଧକାରର ଆଧିପତ୍ୟରୁ ଦୂରେଇ ରୁହ ଏବଂ ଶାନ୍ତିର ଡୋମିନିଅନରେ ପ୍ରବେଶ କର  ତା’ପରେ ଇଶ୍ବରଙ୍କ ଶାନ୍ତି, ଯାହା ସମସ୍ତ ବୁଝାମଣାଠାରୁ ଅଧିକ, ତୁମର ହୃଦୟ ଉପରେ ରାଜତ୍ୱ କରିବ

ଧ୍ୟାନ କରିବା ପାଇଁ (ଯିଶାଇୟ-୩୦:୨୧) ପୁଣି, ଦକ୍ଷିଣରେ କିମ୍ବା ବାମରେ ଫେରିବା ବେଳେ ତୁମ୍ଭର କର୍ଣ୍ଣ ତୁମ୍ଭ ପଛଆଡ଼ୁ ଏହି କଥା ଶୁଣିବ, “ପଥ ଏହି, ଏଥିରେ ହିଁ ତୁମ୍ଭେମାନେ ଗମନ କର।

Article by elimchurchgospel

Leave a comment