ସେପ୍ଟେମ୍ବର 01 – ଶାନ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ରୁହନ୍ତୁ!

(ବିଚାରକର୍ତ୍ତା-୬:୨୩,୨୪) ତହିଁରେ ସଦାପ୍ରଭୁ ତାଙ୍କୁ କହିଲେ, ତୁମ୍ଭର ଶାନ୍ତି ହେଉ; ଭୟ ନ କର; ତୁମ୍ଭେ ମରିବ ନାହିଁ। ୨୪,ତହୁଁ ଗିଦିୟୋନ୍‍ ସେଠାରେ ସଦାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏକ ଯଜ୍ଞବେଦି ନିର୍ମାଣ କଲେ, ତହିଁର ନାମ ଯିହୋବା ଶାଲୋମ୍‍a ରଖିଲେ; ତାହା ଅବୀୟେଷ୍ରୀୟମାନଙ୍କ ଅଫ୍ରାରେ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଛି

ଆମର ସ୍ନେହୀ ପ୍ରଭୁ ଶାନ୍ତିର ଲେଖକ ଅଟନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଅନେକ ନାମ ମଧ୍ୟରୁ ‘ଶାନ୍ତିର ରାଜକୁମାର’ ହେଉଛି (ଯିଶାଇୟ-୯:୬) ତାଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ଶାନ୍ତି ପ୍ରତିଜ୍ଞା କରାଯାଇଛି ଈଶ୍ବରଙ୍କ ଶାନ୍ତି ସ୍ୱର୍ଗରୁ ଆମ ଆଡକୁ ଓହ୍ଲାଇଥାଏ

ଥରେ ଦଶ ଜଣ କୁଷ୍ଠରୋଗୀ ଯୀଶୁଙ୍କ ନିକଟକୁ ଆସି ସ୍ୱର ଉତ୍ତୋଳନ କରି ତାହାଙ୍କୁ ଡାକିଲେ ଯୀଶୁ ଗୁରୁ ଆମ ଉପରେ ଦୟା କର ସେମାନଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଦେଖି ଆମ ପ୍ରଭୁ ଦୟାରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେଲେ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ସେ ଏହି ଦଶଜଣଙ୍କୁ ଈଶ୍ୱରୀୟ ଆରୋଗ୍ୟର ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଲେ ଏବଂ କହିଲେ, ଯାଅ ଯାଜକମାନଙ୍କୁ ଦେଖ ଏବଂ ଏହିପରି ଭାବରେ ସେମାନେ ଗଲେ, ସେମାନଙ୍କର ଈଶ୍ଵରୀୟ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲା

ସେହି ଦଶ ଜଣ କୁଷ୍ଠରୋଗୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ପ୍ରଭୁଙ୍କ ନିକଟକୁ ଫେରି ଆସି ତାଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଓ ଗୌରବାନ୍ୱିତ କଲେ ଯୀଶୁ ତାହାଙ୍କୁ କହିଲେ ଉଠ ଯାଅ ତୁମର ବିଶ୍ୱାସ ତୁମକୁ ସୁସ୍ଥ କରି ଦେଇଛି ଆମର ପ୍ରଭୁ କେବଳ ଶାରୀରିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ତୁମର ପ୍ରାଣର ମୁକ୍ତି ଦେବାରେ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି ବରଂ ତୁମକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଶାନ୍ତି ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି

ଆଜି ମଧ୍ୟ ଯୀଶୁ ପ୍ରେମ ସହିତ ଚିତ୍କାର କରୁଛନ୍ତି ହେ ପରିଶ୍ରମୀ ଓ ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ସମସ୍ତେ ମୋ ପାଖକୁ ଆସ ମୁଁ ତୁମ୍ଭକୁ ବିଶ୍ରାମ ଦେବି (ମାଥିଉ-୧୧:୨୮) ଆପଣ ତାଙ୍କ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ନାହିଁ ଏବଂ ସେହି ସିଦ୍ଧ ଶାନ୍ତି ପାଇବେ ଯାହା କେବଳ ସେ ଦେଇ ପାରିବେ କାରଣ ପ୍ରଭୁ ପ୍ରଦାନ କରୁଥିବା ବିଶ୍ରାମ ହେଉଛି ଈଶ୍ବରଙ୍କ ଶାନ୍ତି ଆଜି ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ ଅଶାନ୍ତି ଏବଂ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଇ ଗତି କରୁଛି ପ୍ରଭୁ କୁହନ୍ତି ଦୁଷ୍ଟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଶାନ୍ତି ନାହିଁ (ଯିଶାଇୟ-୪୮:୨୨)

ଥରେ କିଛି ଛାତ୍ର ଜଣେ ସହପାଠୀ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ ଯେ ସେ କିପରି ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରିବେ, ଅନ୍ୟମାନେ ଅନେକ ଇଚ୍ଛା ଏବଂ ସମସ୍ୟାର ଶିକାର ହେଉଛନ୍ତି ଏହାର ଉତ୍ତର ଦେଇ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ମୁଁ ଶାନ୍ତିର ରାଜକୁମାର ପ୍ରଭୁ ଯୀଶୁ ଖ୍ରୀଷ୍ଟଙ୍କ ପାଦତଳେ ବସି ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା ଓ ଉପାସନା କରେ ମୁଁ ସେହି ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କୁ ଗୌରବାନ୍ୱିତ କରେ, ଈଶ୍ବରଙ୍କ ଶାନ୍ତି ଯାହା ଜଗତ ଦେଇପାରିବ ନାହିଁ କିମ୍ବା ନେଇପାରିବ ନାହିଁ ମୋ ହୃଦୟରେ ରାଜତ୍ୱ କରେ କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଯେତେବେଳେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ମୋତେ ସାମ୍ନା କରେ ମୁଁ ଏହାକୁ ତାଙ୍କ ପାଦରେ ଛାଡିଦିଏ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଶ୍ୱାସ ସହିତ ସେ ଏହାର ଯତ୍ନ ନେବେ ମୁଁ ଆନନ୍ଦ ଓ ଶାନ୍ତିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ, କାରଣ ମୁଁ ନିଜେ ଭାର ବହନ କରେ ନାହିଁ

ପ୍ରିୟ ଈଶ୍ବରଙ୍କ ସନ୍ତାନଗଣ ତୁମର ଜୀବନର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଶାନ୍ତି ଏବଂ ଆନନ୍ଦ ପାଇବା ପାଇଁ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଅଭ୍ୟାସ ଅନୁସରଣ କରିବେ କି

ଧ୍ୟାନ କରିବା ପାଇ (ଫିଲିପ୍ପୀୟ-୪:୭) ସେଥିରେ ସମସ୍ତ ବୋଧର ଅଗମ୍ୟ ଯେ ଈଶ୍ୱରଙ୍କ ଶାନ୍ତି, ତାହା ତୁମ୍ଭମାନଙ୍କର ହୃଦୟ ଓ ମନକୁ ଖ୍ରୀଷ୍ଟ ଯୀଶୁଙ୍କ ସହଭାଗିତାରେ ସୁରକ୍ଷା କରି ରଖିବ ।

Article by elimchurchgospel

Leave a comment