ଜୁଲାଇ 31 – ପୁରସ୍କାର ପାଇବା ପାଇଁ ଏକ ସମୟ!

(ପ୍ରକାଶିତ ବାକ୍ୟ -୧୧:୧୮) ଅଣଯିହୂଦୀମାନେ କ୍ରୁଦ୍ଧ ହୋଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ତୁମ୍ଭର କ୍ରୋଧ ଉପସ୍ଥିତ ହେଲେ, ପୁଣି, ମୃତମାନଙ୍କ ବିଚାର କରିବା ସମୟରେ ଏବଂ ତୁମ୍ଭର ଦାସ ଭାବବାଦୀମାନଙ୍କୁ, ସାଧୁମାନଙ୍କୁ ଓ ତୁମ୍ଭ ନାମର ଭୟକାରୀ ସାନ ଓ ବଡ଼ ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ପୁରସ୍କାର ଦେବାର ଆଉ ପୃଥିବୀ ବିନାଶକାରୀମାନଙ୍କୁ ବିନାଶ କରିବାର ସମୟ ଉପସ୍ଥିତ ହେଲା ।

ପାପୀ ଏବଂ ଅଧର୍ମୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବିଚାରର ସମୟ ଅଛି ସେହିଭଳି, ଏପରି ଏକ ସମୟ ଅଛି ଯେଉଁଥିରେ ଇଶ୍ବର ଧାର୍ମିକ ଏବଂ ସାଧୁମାନଙ୍କୁ ପୁରସ୍କାର ଦିଅନ୍ତି ଯୀଶୁ କହିଥିଲେ, “ଦେଖ, ମୁଁ ଶୀଘ୍ର ଆସୁଛି, ଏବଂ ମୋର ପୁରସ୍କାର ମୋ ସହିତ ଅଛି, ସମସ୍ତଙ୍କୁ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ଫଳଦେବା ପାଇଁ”  (ପ୍ରକାଶିତ ବାକ୍ୟ-୨୨:୧୨)

ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ପିତା ଘରକୁ ଫେରିବେ, ପିଲାମାନେ ଉତ୍ସାହର ସହିତ ତାଙ୍କୁ କିଛି ଖାଇବାକୁ ଆଣିବାକୁ ଆଶା କରିବେ ଠିକ୍ ସେହିପରି ଭାବରେ, ଯେତେବେଳେ ପନିପରିବା ଦୋକାନରୁ ମା ଫେରି ଆସନ୍ତି, ପିଲାମାନେ ଉତ୍ସାହର ସହିତ ପଚାରନ୍ତି ଯେ ସେ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ କ’ଣ କିଣିଛନ୍ତି  ଦିନରାତି ଅଧ୍ୟୟନ କରୁଥିବା ପିଲାମାନେ ଅନ୍ତିମ ପରୀକ୍ଷାରେ ସ୍କୋର ହୋଇଥିବା ମାର୍କ ଜାଣିବାକୁ ବହୁତ ଆଗ୍ରହୀ ହେବେ  ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ପରୀକ୍ଷାରେ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହୁଅନ୍ତି, ସେମାନେ ଅତୁଳନୀୟ ଆନନ୍ଦ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ଯଦି ସେମାନଙ୍କର ମାର୍କ ସୂଚିତ କରେ ଯେ ସେମାନେ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ ସୁରକ୍ଷିତ କରିଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା କେତେ ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ

ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଏକ ସମୟ ଅଛି ଏବଂ ସମାନ ଭାବରେ, ସମାନ ଫଳାଫଳ ଜାଣିବାର ସମୟ ଅଛି   ଇଶ୍ଵରଙ୍କ ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାର ଏକ ସମୟ ଅଛି ଏବଂ ଇଶ୍ଵରଙ୍କ ହାତରୁ ଉପଯୁକ୍ତ ଲାଭ ପାଇବାକୁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏକ ସମୟ ଅଛି ଇଶ୍ବର ତାଙ୍କ ଆସିବା ସମୟରେ ତାଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଅନେକ ଉପହାର ପ୍ରଦାନ କରିବେ  ସମସ୍ତଙ୍କ ନାମ ଯାହାର ନାମ ‘ଜୀବନ୍ତ ପୁସ୍ତକ’ରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଥାଏ, ସେ ଜୀବନର କ୍ରାଉନ୍ ଏବଂ ଗୌରବ ମୁକୁଟ ପରି ଉପହାର ଆଣିଥାନ୍ତି

ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ଅନନ୍ତକାଳରେ ପ୍ରବେଶ କର, ଇଶ୍ଵର ତୁମକୁ ବାସସ୍ଥାନ ଦେଖାଇବେ, ଯାହା ସେ ତୁମ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି କହିବେ “ମୋ ପୁଅ, ଝିଅ, ମୁଁ ତୁମ ପାଇଁ ଏକ ଘର ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିସାରିଛି।  ଏହି ଗୌରବ ପ୍ରାସାଦକୁ ଦେଖ, ଯାହା ମୁଁ ତୁମ ପାଇଁ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି, ଯେପରି ତୁମେ ମଧ୍ୟ ମୋ ସହିତ ଏକାଠି ରୁହ। ”  ଓ  ସେ ସମୟ କେତେ ଆନନ୍ଦଦାୟକ ହେବ!  ପ୍ରେରିତ ପାଉଲ ଲେଖିଛନ୍ତି, “ଶେଷରେ ମୋ ପାଇଁ ଧର୍ମର ମୁକୁଟ ରଖାଯାଇଛି, ଯାହା ପ୍ରଭୁ, ଧାର୍ମିକ ବିଚାରପତି ସେହି ଦିନ ମୋତେ ଦେବେ, କେବଳ ମୋ ପାଇଁ ନୁହେଁ ବରଂ ଯେଉଁମାନେ ତାଙ୍କ ଆବିର୍ଭାବକୁ ଭଲ ପାଉଛନ୍ତି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିବେ”  (ଦ୍ୱିତୀୟ ତୀମଥି -୪:୮)

ତୁମର ରନ୍ ସଫଳତାର ସହିତ ସମାପ୍ତ କର ଦିନେ, ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ରାଷ୍ଟ୍ରରେ ପ୍ରବେଶ କର, ଇଶ୍ବର ହଜାର ହଜାର ସ୍ୱର୍ଗଦୂତଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ତୁମ ପିଠିକୁ ଟ୍ୟାପ୍ କରି କହିବେ, “ଭଲ, ଭଲ ଏବଂ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ସେବକ;  ତୁମେ ଅଳ୍ପ କିଛି ଜିନିଷ ଉପରେ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ଥିଲ, ମୁଁ ତୁମକୁ ଅନେକ ବିଷୟ ଉପରେ ଶାସକ କରିବି। ”  ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ଖ୍ରୀଷ୍ଟଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା ଏବଂ ସେ ତୁମକୁ ଦେଇଥିବା ଉପହାରଗୁଡ଼ିକ କଳ୍ପନା କର, ତୁମେ ଅନୁଭବ କରିବ ଯେ ଇଶ୍ବରଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ତୁମେ ପୃଥିବୀରେ ଅନୁଭବ କରିଥିବା ସମସ୍ତ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅତି ସରଳ ଏବଂ ସାଧାରଣ ଦେଖାଯିବ

ଧ୍ୟାନ କରିବା ପାଇଁ: “… ଯିଏ ଧାର୍ମିକତା ବୁଣେ, ସେ ନିଶ୍ଚିତ ପୁରସ୍କାର ପାଇବ”  (ହିତୋପଦେଶ-୧୧:୧୮) “… ପ୍ରତ୍ୟେକ ନିଜ ପରିଶ୍ରମ ଅନୁଯାୟୀ ନିଜର ପୁରସ୍କାର ପାଇବେ”  (୧ମ କରିନ୍ଥୀୟ-୩:୮)

Article by elimchurchgospel

Leave a comment