ଜୁଲାଇ 26 – ଆମେ ଏହାକୁ ଆମର ଲକ୍ଷ୍ୟ କରିଥାଉ!

(ଦ୍ୱିତୀୟ କରିନ୍ଥୀୟ-୫:୯) ଏଣୁ ମଧ୍ୟ ନିବାସୀ ହେଉ ବା ପ୍ରବାସୀ ହେଉ, ତାହାଙ୍କ ନିକଟରେ ସନ୍ତୋଷପାତ୍ର ହେବା ଆମ୍ଭମାନଙ୍କର ଏକାନ୍ତ ବାସନା ।

ଯେଉଁ ଦିନ ପ୍ରେରିତ ପାଉଲ ଦମ୍ମେସକ ରାସ୍ତାରେ ଖ୍ରୀଷ୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିଆଯାଇଥିଲେ, ସେହି ଦିନଠାରୁ ସେ ଖ୍ରୀଷ୍ଟଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କଲେ ଏବଂ ଖ୍ରୀଷ୍ଟଙ୍କ ପାଇଁ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ହେଲେ କରିନ୍ଥୀୟରେ ଥିବା ଈଶ୍ବରଙ୍କ ମଣ୍ଡଳୀକୁ ଏ ବିଷୟରେ ଲେଖିବାବେଳେ ସେ କୁହନ୍ତି ତେଣୁ ଆମେ ଉପସ୍ଥିତ ହେଉ କିମ୍ବା ଅନୁପସ୍ଥିତ ତାହାଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିବା ଆମର ଲକ୍ଷ୍ୟ କରିଥାଉ (ଦ୍ଵିତୀୟ କରିନ୍ଥୀୟ-୫:୯) ଏକ କାରଣ ଭାବରେ ସେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପଦରେ ଲେଖିଛନ୍ତି କାରଣ ଆମ୍ଭେମାନେ ସମସ୍ତେ ଖ୍ରୀଷ୍ଟଙ୍କ ବିଚାର ଆସନ ସମ୍ମୁଖରେ ଉପସ୍ଥିତ ହେବା ଉଚିତ୍ ଯେପରି ପ୍ରତ୍ୟେକେ ଶରୀରରେ କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକୁ ଗ୍ରହଣ କରି ପାରିବେ, ଯାହା ଭଲ କିମ୍ବା ଖରାପ ହେଉ (ଦ୍ଵିତୀୟ କରିନ୍ଥୀୟ-୫:୧୦)

ତୁମର ଜୀବନ ମୃତ୍ୟୁ ସହିତ ଶେଷ ହେବ ନାହିଁ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଜଣେ ଖ୍ରୀଷ୍ଟଙ୍କ ବିଚାର ଆସନ ସମ୍ମୁଖରେ ଠିଆ ହେବାକୁ ପଡିବ ପୃଥିବୀରେ ଥିବାବେଳେ ତୁମେ ପରିଚାଳିତ ଜୀବନ ଈଶ୍ବରଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିବା ଉଚିତ ଏବଂ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ଏବଂ ସିଦ୍ଧ ହେବା ଉଚିତ୍ କେବଳ ସେତେବେଳେ ତୁମେ ଖ୍ରୀଷ୍ଟଙ୍କ ବିଚାର ଆସନ ସମ୍ମୁଖରେ ଠିଆ ହେବାବେଳେ ଜୀବନର ମୁକୁଟ ଏବଂ ଅନନ୍ତ ବାସସ୍ଥାନ ପାଇ ପାରିବ ତେଣୁସର୍ବଦାତାଙ୍କୁସନ୍ତୁଷ୍ଟକରୁଥିବା

କାର୍ଯ୍ୟ କର ଥରେ ଜଣେ ପାଳକ ଏକ କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ଦେଶରେ କାରାଗାରରେ ଥିଲେ ସେ ସେଠାରେ ଥିବା ଯନ୍ତ୍ରଣାକୁ ସହ୍ୟ କରିପାରି ନଥିଲେ ତାଙ୍କ ହୃଦୟ ଖସିବାକୁ ଲାଗିଲା ଦିନେ ଜେଲର ଅଧିକାରୀ ତାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ତୁମେ କାହିଁକି ଅନାବଶ୍ୟକ ଭାବରେ ଏତେ କଷ୍ଟ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିବ  ଦୁଇଜଣ ମହିଳା ଜେଲର କୋଠରୀରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଯଦି ଆପଣ ସେମାନଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ପାରିବେ ତେବେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଜେଲରୁ ମୁକ୍ତ କରିବୁ ଯଦିଓ ସେ ଆରମ୍ଭରେ ଦ୍ୱିଧାବୋଧ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ଏହି ଅଫରକୁ ଗ୍ରହଣ କରି ବନ୍ଧୁକକୁ ହାତରେ ନେଇଥିଲେ

ଯେତେବେଳେ ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା ଏହା ଜାଣିବା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଥିଲା ଯେ ଦୁହେଁ ପୂର୍ବରୁ ସମାନ ପାଦ୍ରୀ ଦ୍ୱାରା ଉଦ୍ଧାର ପାଇଁ ଆଗେଇ ଆସିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଚର୍ଚ୍ଚର ସଦସ୍ୟ ଥିଲେ ସେମାନେ ପାଳକଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ପାଳକ ତୁମେ ତୁମର ଦୁଃଖ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥାଇ ପାରେ ତୁମେ ଆମକୁ ଖ୍ରୀଷ୍ଟଙ୍କ ସହିତ ପରିଚିତ କରାଇଲ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ତୁମେ ଆମକୁ ମାରିବା ପାଇଁ ବନ୍ଧୁକ ନେଇଛ ଆମେ ମରିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ଖ୍ରୀଷ୍ଟଙ୍କୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରିବୁ ନାହିଁ ଅନ୍ତତ ପକ୍ଷେ ଆମକୁ ହତ୍ୟା କରିବା ପରେ ଖ୍ରୀଷ୍ଟଙ୍କ ପ୍ରେମକୁ ଫେରିବାକୁ ଆମେ ଅନୁରୋଧ କରୁଛୁ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କର  ଦୟାକରି ତଳକୁ ଖସିଯାଅ ନାହିଁ

ପାଳକ ଦୁହିଁଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦୟ ଭାବରେ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ ସେ ଚାହୁଁଥିଲେ ଯେ ସେହି ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ପରେ ସେ ଏକ ନିରପେକ୍ଷ ଜୀବନଯାପନ କରିପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଯାହା ଘଟିଥିଲା ​​ତାହା ଅଲଗା ଥିଲା  ସେ ସେହି ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଗୁଳି ଚଳାଇବାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଜେଲର ଅଧିକାରୀମାନେ ବନ୍ଧୁକ ବାହାର କରି ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲେ  ତାଙ୍କର ପାପ ପାଇଁ ଅନୁତାପ କରିବାର ସୁଯୋଗ ମଧ୍ୟ ପାଇଲା ନାହିଁ ଈଶ୍ୱରଙ୍କ ପ୍ରିୟ ସନ୍ତାନଗଣ ଏହି ଜଗତରେ ଜୀବନ କେବଳ ଗୋଟିଏ ସେ ଈଶ୍ବରଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ ହୁଅନ୍ତୁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପ୍ରତି ସ୍ନେହୀ ହୁଅନ୍ତୁ

ଧ୍ୟାନ କରିବା ପାଇଁ (ରୋମୀୟ-୧୪:୮) ଯେଣୁ, ଯଦି ଆମ୍ଭେମାନେ ବଞ୍ଚୁ, ତେବେ ପ୍ରଭୁଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ବଞ୍ଚୁ, କିମ୍ବା ଯଦି ମରୁ, ତେବେ ପ୍ରଭୁଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ମରୁ । ଅତଏବ, ଯଦି ଆମ୍ଭେମାନେ ବଞ୍ଚୁ କିମ୍ବା ମରୁ, ଆମ୍ଭେମାନେ ପ୍ରଭୁଙ୍କର ଅଟୁ

Article by elimchurchgospel

Leave a comment