ଜୁନ୍ 28 – ତୁମେ ଆସିବା ବାଟରେ!

(ପ୍ରେରିତ-୯:୧୭) ସେଥିରେ ହନନୀୟ ପ୍ରସ୍ଥାନ କରି ସେହି ଗୃହରେ ପ୍ରବେଶ କଲେ, ପୁଣି, ତାହାଙ୍କ ଉପରେ ହସ୍ତାର୍ପଣ କରି କହିଲେ, ଶାଉଲ ଭାଇ, ପ୍ରଭୁ, ଅର୍ଥାତ୍, ଯେଉଁ ଯୀଶୁ ତୁମ୍ଭର ଆସୁଥିବା ପଥରେ ତୁମ୍ଭକୁ ଦର୍ଶନ ଦେଲେ, ତୁମ୍ଭେ ଯେପରି ଦୃଷ୍ଟିପ୍ରାପ୍ତ ହୁଅ ଓ ପବିତ୍ର ଆତ୍ମାରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହୁଅ,ଏଥି ନିମନ୍ତେ ସେ ମୋତେ ପ୍ରେରଣ କରିଅଛନ୍ତି

ହନନିୟ ପ୍ରେରିତ ପାଉଲଙ୍କୁ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ମନେ ପକାଇ କହିଲେ, ‘ତୁମେ ଯେପରି ଆସିଥିଲ, ସେହି ରାସ୍ତାରେ।’ ଶାଉଲ ଯେତେବେଳେ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିଲେ ସେତେବେଳେ ଇଶ୍ବର ରାସ୍ତାରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କଲେ ସେ ଦମକଳ ବାହିନୀ ନିକଟକୁ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ହଠାତ୍ ସ୍ୱର୍ଗରୁ ତାଙ୍କ ଚାରିପାଖରେ ଏକ ଆଲୋକ ଆସିଲା।  ଇଶ୍ବର ଶାଉଲଙ୍କୁ ପାଉଲରେ ପରିଣତ କଲେ

ଆପଣ କେଉଁ ପଥରେ ଯାଉଛନ୍ତି?  ତୁମେ ଇଶ୍ବରଙ୍କ ସନ୍ତାନମାନଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଯାଉଛ ଏବଂ ଏହା ଦ୍ୱାରା ଇଶ୍ଵରଙ୍କୁ ଦୁଃଖ ଦେଉଛ କି?  ଆପଣ ଅଭିଶାପର ପଥରେ ଯାଉଛନ୍ତି କି? ଇଶ୍ବର ତୁମର ପଥ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବାକୁ ଏବଂ ସିଧା କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି

ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବା ପାଇଁ ଜଣେ ଭାଇ ଦୁବାଇ ଯିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଥିଲେ।  ଯିବାର କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସେ ଚେନ୍ନାଇରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ।  ସେହି ସମୟରେ, କିଛି ବନ୍ଧୁ ରାତିରେ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବା ପାଇଁ ସମୁଦ୍ର କୂଳକୁ ଯିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଥିଲେ ଏହି ଭାଇ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ସହ ଯୋଗ ଦେଇ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ।  ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ଏକ ବୃତ୍ତରେ ବସି ପ୍ରାର୍ଥନା କଲେ, ପବିତ୍ର ଆତ୍ମା ​​ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଭାବରେ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ଅବତରଣ କଲେ

ଦୁବାଇ ଯିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଥିବା ଭାଇ ଆତ୍ମା ​​ଏବଂ ଅଗ୍ନିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଗଲେ ଅଭିଷେକ ତାଙ୍କ ଭିତରେ ଅନେକ ଘଣ୍ଟା ଧରି ପ୍ରବାହିତ ହେଉଥିଲା ଶେଷରେ କ’ଣ ହେଲା ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି?  ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର ପାଇଁ ଦୁବାଇ ଯିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜର ମତ ବଦଳାଇ ଇଶ୍ବରଙ୍କ ପୂର୍ଣ୍ଣକାଳୀନ ସେବକ ହେବା ଏବଂ ଆତ୍ମା ​​ପାଇବା ପାଇଁ ନିଜକୁ ସମର୍ପଣ କଲେ

ଇଶ୍ବରଙ୍କ ନିକଟରେ ତୁମର ପଥ ସମର୍ପଣ କର ଏବଂ ତାଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କର ତା’ପରେ ସେ ତୁମର ପଥ ସମୃଦ୍ଧ କରିବେ।  କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ। ଇଶ୍ବର ତୁମର ସମସ୍ତ ମାର୍ଗରେ ତୁମ ସହିତ ଆସିବେ ଆଉ ତୁମେ ଏକୁଟିଆ ଚାଲିବ ନାହିଁ

ମୋଶା ଇସ୍ରାଏଲ ସନ୍ତାନମାନଙ୍କୁ ପ୍ରେମ ସହିତ କହିଲେ,ଆପଣ ଦେଖିଲେ ଯେ, ପ୍ରଭୁ ତୁମ୍ଭର ପରମେଶ୍ୱର ତୁମ୍ଭକୁ କିପରି ବହନ କଲେ, ଯେପରି ଜଣେ ଲୋକ ନିଜ ପୁତ୍ରକୁ ବହନ କରେ, ତୁମେ ଏହି ସ୍ଥାନକୁ ନ ଆସିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତୁମେ ଯେଉଁ ପଥରେ ଗଲ  ତୁମ ତମ୍ବୁ ପକାଇବା ପାଇଁ, ତୁମକୁ ଯିବା ବାଟ ଦେଖାଇବା ପାଇଁ, ରାତିରେ ଅଗ୍ନିରେ ଏବଂ ଦିନରେ ମେଘରେ ସ୍ଥାନ ଖୋଜିବା ପାଇଁ କିଏ ତୁମ ପଥରେ ଗଲା ”(ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବରଣ -୧:୩୧,୩୩)

ଇଶ୍ବରଙ୍କ ପ୍ରିୟ ସନ୍ତାନଗଣ, ଅନେକ ପରାଜୟ ଦ୍ୱାରା ଘଟିଥିବା ତିକ୍ତତା ହେତୁ ତୁମେ ଇଶ୍ବରଙ୍କ ପଥରୁ ବିଚ୍ୟୁତ ହୋଇଛ କି?  ତୁମେ ଚିନ୍ତିତ କି ତୁମେ ଆରାମ ପାଇବ କି?  ଭରସା ସହିତ ଇଶ୍ବରଙ୍କ ପଥକୁ ଫେରି ଆସ ସେ ତୁମକୁ ପବିତ୍ରତାର ପଥରେ ଆଗେଇ ନେବେ।

ଧ୍ୟାନ କରିବା ପାଇଁ: (ଯିଶାଇୟ -୫୨:୧୨) କାରଣ ତୁମ୍ଭେମାନେ ତର ତର ହୋଇ ବାହାରି ଯିବ ନାହିଁ, କିଅବା ତୁମ୍ଭେମାନେ ପଳାୟନ କରି ବାହାରି ଯିବ ନାହିଁ; କାରଣ ସଦାପ୍ରଭୁ ତୁମ୍ଭମାନଙ୍କର ଆଗେ ଆଗେ ଗମନ କରିବେ ଓ ଇସ୍ରାଏଲର ପରମେଶ୍ୱର ତୁମ୍ଭମାନଙ୍କର ପଶ୍ଚାଦ୍‍ବର୍ତ୍ତୀ ହେବେ

Article by elimchurchgospel

Leave a comment