ଜୁନ୍ 24 – ଖୋଲିବେ

(୨ୟ ବିବରଣ-୨୮:୧୨) ସଦାପ୍ରଭୁ ଯଥା ସମୟରେ ତୁମ୍ଭ ଭୂମିରେ ବୃଷ୍ଟି ଦେବାକୁ ଓ ତୁମ୍ଭ ହସ୍ତର ସମସ୍ତ କର୍ମରେ ଆଶୀର୍ବାଦ କରିବାକୁ ଆପଣା ଆକାଶ ରୂପ ଉତ୍ତମ ଭଣ୍ଡାର ତୁମ୍ଭ ପ୍ରତି ମୁକ୍ତ କରିବେ; ତହିଁରେ ତୁମ୍ଭେ ଅନେକ ଗୋଷ୍ଠୀୟ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଋଣ ଦେବ, ମାତ୍ର ତୁମ୍ଭେ ଋଣ ନେବ ନାହିଁ।

ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବରଣର ୨୮ ତମ ଅଧ୍ୟାୟରେ, ପ୍ରଥମ ୧୪ ଟି ପଦ ହେଉଛି ଆଶୀର୍ବାଦରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଏକ ଶାସ୍ତ୍ର ଅଂଶ ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ପ୍ରଭୁ ପ୍ରଭୁଙ୍କ ସ୍ୱରକୁ ଯତ୍ନର ସହ ମାନିବ ତେବେ ଏହି ସମସ୍ତ ପ୍ରତିଜ୍ଞା ତୁମ ଜୀବନରେ ସଫଳ ହେବ ଏହି ଶାସ୍ତ୍ର ଭାଗରେ ମିଳିଥିବା ଏକ ଆଶୀର୍ବାଦ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ହେଉଛି ପ୍ରଭୁ ତୁମର ଉତ୍ତମ ଧନ ସ୍ୱର୍ଗ ଖୋଲିବେ

ମନେକର ଯେ ଆପଣ ସାହାଯ୍ୟ ଖୋଜୁଥିବା ଜଣେ ଉଦାର ଏବଂ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ପରିଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି   ସେ ଆପଣଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ ଭାବରେ କିଛି ଭଲ ଟଙ୍କା ଦେଇପାରନ୍ତି  ଯଦି ସେ ଅଧିକ ଦୟାଳୁ ତେବେ ସେ ଆପଣଙ୍କୁ ସୁନା କିମ୍ବା ରୂପା ପରି ମୂଲ୍ୟବାନ ଜିନିଷ ମଧ୍ୟ ଦେଇପାରନ୍ତି

କିନ୍ତୁ ଯୀଶୁ ଖ୍ରୀଷ୍ଟ, ଯିଏ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ଉଦାର ପ୍ରଭୁମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ସବୁଠାରୁ ଉଦାର ଯିଏ ଦୟାରେ ଧନୀ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ଯିଏ ତାଙ୍କ ନିକଟକୁ ଆସୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ କେବେ ବି ତଡ଼ି ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ ସେ ତାଙ୍କର ଉତ୍ତମ ଧନ, ସ୍ୱର୍ଗ ଖୋଲିବେ ତା ପରେ ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟରେ ତୁମ ଦେଶରେ ବର୍ଷା ହେବ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ଯେଉଁଥିରେ ତୁମେ ହାତ ରଖିବ ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ

ଯଦି ତୁମେ ଚାହୁଁଛ ଯେ ଈଶ୍ବର ତୁମ ପାଇଁ ସ୍ୱର୍ଗ ଖୋଲନ୍ତୁ ଗରିବମାନେ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ଚିତ୍କାର କଲାବେଳେ ତୁମକୁ ହୃଦୟ ଖୋଲିବାକୁ ପଡିବ  ଯେଉଁମାନେ ଅସହାୟ ଏବଂ ଦାରିଦ୍ରରେ ପୀଡିତ, ସେମାନଙ୍କୁ ଉଦାର ଭାବରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆପଣ ଆଗକୁ ଆସିବା ଉଚିତ୍  ଯଦି ତୁମେ ଗରିବ ଲୋକମାନଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ଚିତ୍କାରରେ କାନ ବନ୍ଦ କରିଦିଅ, ତୁମେ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଡାକିବ ଈଶ୍ବର ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ କାନ ବନ୍ଦ କରିଦେବେ

କିଡନୀ ଜନିତ ସମସ୍ୟାରେ ପୀଡିତ ଈଶ୍ବରଙ୍କର ଜଣେ ସେବକ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ ସେହି ସମୟରେ, ପେରିନବା ପେରୁଭିଜା ଚାଲିଥିଲା ​​ଏବଂ ରୋଗୀଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥନା ପାଇଁ ସ୍ଥାନକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଆହୁରି ଖରାପ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନେବାକୁ ପଡିଥିଲା  ଜରୁରୀ ପରିବହନ ପାଇଁ ଏକ କାର୍ ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ଏଠାକୁ ଦୌଡ଼ୁଥିଲେ ଏବଂ ସାହାଯ୍ୟ ଲୋଡିଥିଲେ  ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ଜଣେ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ନିବେଦନ କଲେ ସେ ଅନିଚ୍ଛାରେ ତାଙ୍କ କାର୍ ପ୍ରଦାନ କଲେ କିନ୍ତୁ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପତ୍ନୀ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଉପରେ ପାଟି କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ ଏବଂ କାର ଦେବାକୁ ଦୃଢ଼ ଭାବରେ ମନା

କରିଦେଲେ ଯେହେତୁ ପତ୍ନୀଙ୍କ ହୃଦୟ ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲା, ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲା କାରର କବାଟ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ରହିଥିଲା।  ଈଶ୍ବର ଏପରି ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ୱର୍ଗର ଝରକା କିପରି ଖୋଲିବେ  ପ୍ରିୟ ପିଲାମାନେ ଦିଅ ଏବଂ ତୁମକୁ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯିବ

ଧ୍ୟାନ କରିବା ପାଇଁ (୨ୟ ବିବରଣ-୨୯:୯) ଏନିମନ୍ତେ ତୁମ୍ଭେମାନେ ଏହି ନିୟମର ସକଳ ବାକ୍ୟ ମାନି ପାଳନ କର, ତହିଁରେ ତୁମ୍ଭେମାନେ ଯାହା ଯାହା କରିବ, ସେହି ସବୁରେ କୁଶଳତା ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ।

Article by elimchurchgospel

Leave a comment