ଜୁନ୍ 22 – ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟରେ ସର୍ବୋତ୍ତମ!

(ପରମ ଗୀତ-୫:୧୦) ମୋହର ପ୍ରିୟତମ ଶ୍ଵେତ ଓ ରକ୍ତବର୍ଣ୍ଣ, ଦଶ ସହସ୍ର ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଧାନ।

ଅନେକ ଲୋକ ଯୀଶୁଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରି ଯୀଶୁ ଖ୍ରୀଷ୍ଟଙ୍କ ନିକଟତର ହୁଅନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପରେ ସେମାନେ ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ ସାକ୍ଷ୍ୟ ଦିଅନ୍ତି ତାଙ୍କର ରୂପ କିପରି ଅଛି ତାହା ସେମାନେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରନ୍ତି ସେମାନେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରି କହିଛନ୍ତି, “ମୋର ପ୍ରିୟ ଧଳା ଏବଂ ରୁଚି, ଦଶ ହଜାର ମଧ୍ୟରେ ମୁଖ୍ୟ।”

ଯେହେତୁ ସେ ଧଳା, ଶାସ୍ତ୍ର ତାଙ୍କୁ ଧଳା ଲିଲି ଫୁଲ ସହିତ ତୁଳନା କରେ ଧଳା ଲିଲି ଫୁଲ ଉପତ୍ୟକାରେ ଫୁଟିଲା ଏବଂ ସେଠାରେ ସୁଗନ୍ଧ ବିସ୍ତାର କଲା ଏବଂ ସେହିଭଳି, ଯୀଶୁ ଖ୍ରୀଷ୍ଟ ଏକ ନମ୍ର ଜନ୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଏବଂ ତାଙ୍କର ପବିତ୍ରତାକୁ ଚାରିଆଡ଼େ ବିସ୍ତାର କରିବା ପାଇଁ ଜଣେ ଅଟନ୍ତି

ସେ ମଧ୍ୟ ଲାଲ୍ ରଙ୍ଗ ଇଶ୍ଵରଙ୍କ ବଳିଦାନ ଏବଂ କଲଭାରୀ ରକ୍ତର ସଙ୍କେତ ଭାବରେ ରହିଥାଏ ଯିଏ ସମ୍ପୁର୍ଣ୍ଣ ସୁନ୍ଦର, ଆମ ପାଇଁ କଲଭାରୀ କ୍ରସରେ ରକ୍ତ ଡାଳୀଲେ ଲାଲରେ ପରିଣତ ହେଲା ତାଙ୍କର କୌଣସି ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ନଥିଲା ଏବଂ ସେପରି ମାର୍ଜିତ ହୋଇଥିଲେ  ଯେତେବେଳେ ବି ଆମେ ସେହି ଲାଲ ରଙ୍ଗକୁ ଦେଖିବା, ଖ୍ରୀଷ୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ହୋଇଥିବା ଯନ୍ତ୍ରଣା ଏବଂ ସେ ଆମ ପାଇଁ ବଳିଦାନ ଦେଇଥଲେ, ଆମ ହୃଦୟକୁ ଉତ୍କଣ୍ଠା ଭରିଦିଏ

ଆମେ ଶାସ୍ତ୍ର ଦେଖିଲୁ ଇଶ୍ଵରଙ୍କ ଧଳା ରଙ୍ଗକୁ ଲିଲି ଫୁଲ ସହିତ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଲାଲ ରଙ୍ଗକୁ କଲଭାରୀ ରକ୍ତ ସହିତ ତୁଳନା କରୁ ଏହା ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ଲାଲ ରଙ୍ଗକୁ ଶାରନ୍ ଗୋଲାପ ସହିତ ତୁଳନା କରେ ଯେତେବେଳେ ବି ଆମେ ଶାରୋନ୍ ର ଗୋଲାପ ଦେଖିବା, କଲଭାରୀର ବଡ ବୁନ୍ଦା ରକ୍ତ ରକ୍ତାକ୍ତ ଲାଲ ରଙ୍ଗ ଆମ ହୃଦୟକୁ କମ୍ପାଇଥାଏ ସେ ପରମେଶ୍ୱରଙ୍କ ପୁତ୍ର।  ସେ ମନୁଷ୍ୟପୁତ୍ର।  ସେ ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରଭୁଙ୍କ ଡାହାଣ ପାଖରେ ବସି ଆମ ପାଇଁ ଓକିଲାତି କରିବ

ସେହି ଅଦ୍ଭୁତ ତ୍ରାଣକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ଦେଖ   ସେ ଧଳା ଏବଂ ରୁଚି, ଦଶ ହଜାର ମଧ୍ୟରେ ମୁଖ୍ୟ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ସେ ତୁମର ଯେଉଁ ସମୟରୁ ତୁମେ ନିଜ ହାତରେ ସମର୍ପଣ କଲ, ଠିକ୍ ସେହି ସମୟରୁ ସେ ମଧ୍ୟ ତୁମର ହୋଇଗଲେ ଏତେ ମହାନ ଇଶ୍ଵରଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା କେତେ ବଡ଼ ଆଶୀର୍ବାଦ ଯିଏ କହିଲା, “ସ୍ୱର୍ଗ ମୋର ସିଂହାସନ, ଏବଂ ପୃଥିବୀ ମୋର ପାଦପୀଠ” (ଯିଶାଇୟ-୬୬:୧) ଆମ୍ଭେ ତୁମର ହେବା ଏବଂ ତୁମକୁ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ କରିବା!

ଇଶ୍ବରଙ୍କ ପ୍ରିୟ ସନ୍ତାନଗଣ, ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଅଦ୍ଭୁତ ତ୍ରାଣକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ତୁମର ଆତ୍ମା ​​ପ୍ରେମୀ ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି, ତେବେ ସେ ତୁମର ସମସ୍ତ ହୃଦୟକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବେ ସେ ତୁମକୁ ସ୍ୱର୍ଗୀୟ ଗୌରବ ଆଣିବେ  ସେ ତୁମ ଭିତରେ ସ୍ୱର୍ଗୀୟ ପବିତ୍ରତା ଏବଂ ଇଶ୍ୱରୀୟ ପ୍ରେମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବେ ଯିଏ ଦଶ ହଜାର ମଧ୍ୟରେ ମୁଖ୍ୟ, ସେ ମଧ୍ୟ ତୁମକୁ ବହୁତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କରିବ

ଧ୍ୟାନ କରିବା ପାଇଁ: (୧ତୀମଥି-୩:୧୬) ଈଶ୍ୱରପରାୟଣତାର ନିଗୂଢ଼ତତ୍ତ୍ୱ ଯେ ମହତ୍, ଏହା ସମସ୍ତେ ସ୍ୱୀକାର କରନ୍ତି । ତାହା ଏହି, ସେ ଦେହବନ୍ତ ହୋଇ ପ୍ରକାଶିତ ହେଲେ, ଆତ୍ମାରେ ଧାର୍ମିକ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହେଲେ, ଦୂତମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦେଖାଗଲେ, ଜାତିମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଚାରିତ ହେଲେ, ଜଗତରେ ବିଶ୍ୱାସପାତ୍ର ହେଲେ, ଗୌରବରେ ଗୃହୀତ ହେଲେ ।

Article by elimchurchgospel

Leave a comment