ଜୁନ୍ 22 – ଏହି ବଳରେ ଯାଅ!

(ବିଚାରକର୍ତ୍ତା-୬:୧୪) ସେତେବେଳେ ସଦାପ୍ରଭୁ ତାଙ୍କୁ ଅନାଇ କହିଲେ, ତୁମ୍ଭେ ଆପଣା ଏହି ବଳରେ ଯାଇ ମିଦୀୟନ ହସ୍ତରୁ ଇସ୍ରାଏଲକୁ ଉଦ୍ଧାର କର; ଆମ୍ଭେ କି ତୁମ୍ଭକୁ ପଠାଇ ନାହୁଁ ?

ଦେବତାମାନଙ୍କର ଈଶ୍ବର ସର୍ବଶକ୍ତିମାନ୍ ପ୍ରଭୁ ଏବଂ ଇସ୍ରାଏଲର ଶକ୍ତି ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ଶକ୍ତିଶାଳୀ ପ୍ରତିଜ୍ଞା କ’ଣ ଏହା କେବଳ ତୁମର ଏହି ଶକ୍ତିରେ ଯାଅ ଛଡା ଆଉ କିଛି ନୁହେଁ ହଁ  ଚାଲିଯାଅ ଏବଂ ଯୀଶୁ ଖ୍ରୀଷ୍ଟଙ୍କ ନାମରେ ଯାଅ ଈଶ୍ବର ତୁମ ସହିତ ଅଛନ୍ତି ତାଙ୍କର ଉପସ୍ଥିତି ଏବଂ ଶକ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଆସେ ତୁମର ଅପେକ୍ଷା କରିବାର ଦିନ ସମାପ୍ତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି

ଆଜି ଅନେକ ଲୋକ ନିରାଶାରେ ଅଛନ୍ତି ଦିନେ ଗିଦିୟୋନ ମଧ୍ୟ ଏପରି ନିରାଶାରେ ବସିଥିଲେ ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ମିଦିୟନୀୟମାନେ, ସେମାନଙ୍କର ଶତ୍ରୁମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ଶାସନ କରୁଥିଲେ ସେମାନେ ଯାହା ବି କରନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ଉପରେ ଥିବା ଭୟ ସହିତ ସେମାନଙ୍କୁ ସର୍ବଦା କରିବାକୁ ପଡୁଥିଲା ଏହି ଭାବନାରେ ଗିଦିୟୋନ ନିରାଶ ହୋଇ କହିଥିଲେ ଯଦି ଈଶ୍ବର ଆମ ସହିତ ଅଛନ୍ତି, ତେବେ ଆମେ କାହିଁକି ଏପରି ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିବା  ସେହି ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ରିଭାଷିତ ସେହି ଅଦ୍ଭୁତ ଈଶ୍ବର କେଉଁଠାରେ

ଅଛନ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ୟା ଏବଂ ନ୍ତି ଆସିବ  ପ୍ରକୃତରେ ଏହି ଦୁନିଆରେ ତୁମ ପାଇଁ ଦୁଃଖ ଅଛି ଈଶ୍ବର ତୁମକୁ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ଦୁଃଖ ଭିତରକୁ ଠେଲିଦେବା ପାଇଁ ଜଣେ ନୁହଁନ୍ତି ଯଦିଓ ସେ କିଛି କ୍ଷଣ ପାଇଁ ପରିତ୍ୟାଗ କରନ୍ତି ତେବେ ସେ ତୁମକୁ ବହୁତ ଦୟା ସହିତ ଏକତ୍ର କରିବେ ଯେତେବେଳେ ଗିଦିୟୋନ ଭୟଭୀତ ହେଲେ, ପରମେଶ୍ୱର ତାହାଙ୍କୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କଲେ ଯେତେବେଳେ ଗିଦିୟୋନ ଶକ୍ତି ଅଭାବରୁ ଚିନ୍ତିତ ହେଲେ, ପରମେଶ୍ୱର ତାହାଙ୍କୁ କହିଲେ, ତୁମର ଏହି ଶକ୍ତିରେ ଯାଅ

ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଭୟର ଆତ୍ମା ​​ସହିତ ବାନ୍ଧିବା ଶୟତାନର ସବୁଠାରୁ ବଡ କୌଶଳ ପରିସ୍ଥିତି ବିଷୟରେ ଭୟ;  ସମସ୍ୟା ବିଷୟରେ ଭୟ;  ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ଭୟ  ଆଗକୁ ଧମକ ଦେଇ ସେ ଇଶ୍ବରଙ୍କ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରନ୍ତି  ଶାସ୍ତ୍ର କୁହେ, “କାରଣ ଇଶ୍ବର ଆମକୁ ଭୟର ଆତ୍ମା ​​ଦେଇ ନାହାଁନ୍ତି, ବରଂ ଶକ୍ତି, ପ୍ରେମ ଏବଂ ସୁସ୍ଥ ମନ ଦେଇଛନ୍ତି”  (୨ୟ ତିମଥି-୧:୭)

ତୁମର ଦୁର୍ବଳତା ବିଷୟରେ କ୍ଳାନ୍ତ ଅନୁଭବ କର ନାହିଁ ତୁମର ଅଭାବ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରି କଦାପି କମ୍ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସକୁ ସ୍ଥାନ ଦିଅ ନାହିଁ  ଈଶ୍ବରଙ୍କୁ ଦେଖ ସେ କେତେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ସେ ତୁମକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ଏବଂ ତୁମକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରିବା ପାଇଁ ଜଣେ ହଁ  ଯେତେବେଳେ ପବିତ୍ର ଆତ୍ମା ​​ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଆସିବ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ଶକ୍ତି ପାଇବେ (ପ୍ରେରିତ-୧:୮)

ଈଶ୍ବରଙ୍କ ପ୍ରିୟ ସନ୍ତାନଗଣ ଈଶ୍ବରଙ୍କ ବାକ୍ୟ ଯାହା ଆତ୍ମା ​​ଏବଂ ଜୀବନ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ତୁମର ଆତ୍ମା, ପ୍ରାଣ ଏବଂ ଶରୀରକୁ ଦୃଢ଼ କରିବ   ପାଉଲ, ପ୍ରେରିତ କହିଛନ୍ତି ଖ୍ରୀଷ୍ଟଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ମୁଁ ସବୁକିଛି କରିପାରେ, ଯିଏ ମୋତେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତି (ଫିଲିପ୍ପୀୟ-୪:୧୩) ଏହା ନୁହେଁ କି

ଧ୍ୟାନ କରିବାକୁ : (ପ୍ରକାଶିତ ବାକ୍ୟ-୩:୮) ସେ ଏହା କହନ୍ତି, ଆମ୍ଭେ ତୁମ୍ଭର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାଣୁ; ଦେଖ, ଆମ୍ଭେ ତୁମ୍ଭ ସମ୍ମୁଖରେ ଗୋଟିଏ ଦ୍ୱାର ଫିଟାଇଅଛୁ, କେହି ତାହା ବନ୍ଦ କରି ପାରେ ନାହିଁ, କାରଣ ତୁମ୍ଭର ଶକ୍ତି ସାମାନ୍ୟ, ତଥାପି ତୁମ୍ଭେ ଆମ୍ଭର ବାକ୍ୟ ପାଳନ କରି ଆମ୍ଭର ନାମ ଅସ୍ୱୀକାର କରି ନାହଁ

Article by elimchurchgospel

Leave a comment