ଜୁନ୍ 18 – ପରମେଶ୍ୱରଙ୍କ ପ୍ରିୟ କାର୍ଯ୍ୟ କର

(ଏଫିସୀୟ-୫:୧୦) ପ୍ରଭୁଙ୍କର କଣ ସନ୍ତୋଷଜନକ, ତାହା ଅନୁସନ୍ଧାନ କର;

ପ୍ରଥମତ ଈଶ୍ବରଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରୁଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ତୁମକୁ ସଂକଳ୍ପ କରିବାକୁ ପଡିବ ଦ୍ଵିତୀୟତ ତୁମକୁ ଈଶ୍ବରଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବାକୁ ପଡିବ ଯାହା ତୁମକୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରୁଥିବା କେବଳ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଶିଖାଇବ ଅଧିକନ୍ତୁ ତୁମକୁ ଖୋଜିବାକୁ ପଡିବ ଯାହା ଈଶ୍ବରଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରେ

ଜଣେ ଭଉଣୀ ଯିଏ କି ଯୌବନ ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିଲେ, ଈଶ୍ଵରଙ୍କ ପ୍ରତି ଅତୁଳନୀୟ ପ୍ରେମ ଥିଲା ସେ ଦୃଡ଼ ଭାବରେ ସ୍ଥିର କରିଥିଲେ ଯେ କେବଳ ଈଶ୍ବରଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିବେ ସେ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ବୟସ ହାସଲ କରିଥିଲେ ତାଙ୍କ ପିତାମାତା, ଯିଏ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇନଥିଲେ, ତାଙ୍କୁ ବିବାହରେ ଜଣେ ଭଦ୍ର ଯୁବକଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ

ବିବାହର ସେହି ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ପୁରୁଷ ଜଣକ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ସିନେମା ଯିବାକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେ ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଆଦୟ ପସନ୍ଦ କରିନଥିଲେ ଏହା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସମସ୍ୟା ହୋଇଗଲା ଯିଏ କେବଳ ଈଶ୍ବରଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିବାକୁ କିଛି କରିବାକୁ ସ୍ଥିର କରିଥିଲେ

ତେଣୁ ସେ ଏକାକୀ ଏକ କୋଠରୀରେ ପ୍ରବେଶ କରି ଈଶ୍ବରଙ୍କ ନିକଟରେ ପ୍ରାର୍ଥନା କଲେ  ​ସେ ଈଶ୍ବରଙ୍କ ନିକଟରେ ପ୍ରାର୍ଥନା କଲେ, ଈଶ୍ଵର ତୁମକୁ ଯାହା ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ତାହା ମୋତେ ଶିଖଅ ଏବଂ ଈଶ୍ବରଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ଗ୍ରହଣ କଲେ ତାପରେ ସେ ଖୁସିରେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସହ ଥିଏଟରକୁ

ଗଲେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଆରମ୍ଭ ହେଲା  କିଛି ମିନିଟ୍ ପରେ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଅନାଇ ଦେଖିଲେ ଯେ ସେ ଆଖି ବନ୍ଦ କରି ବସିଛନ୍ତି ଦଶ ମିନିଟ୍ ପରେ, ଯେତେବେଳେ ସେ ଧୀରେ ଧୀରେ ପୁନର୍ବାର ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଆଡକୁ ଗଲେ, ସେ ଆଖି ବନ୍ଦ କରି ରଖିଲେ ଏବଂ ପାଟି ଫୁସ୍ଫୁସ୍ କରି କହିଲା ଧନ୍ୟବାଦ ଯୀଶୁ  ଆଉ ଦଶ ମିନିଟ୍ ପରେ ସେ ପୁନର୍ବାର ତାଙ୍କ ଆଡକୁ ବୁଲିଗଲେ ଏବଂ ସେ ଜିଭରେ କଥା ହେଉଥିଲେ ଜଣେ ଅଣଯିହୂଦୀ ହୋଇ ସେ କ’ଣ କରୁଛନ୍ତି ତାହା ଜାଣି ନଥିଲେ ସେ ଭୟ କରୁଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ସହ କିଛି ଘଟିଛି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଥିଏଟରରୁ ବାହାର କରିଦିଆଗଲା |

ସେ ତାଙ୍କୁ ପଚାରିଲେ ତୁମର କ’ଣ ହେଲା?  ତୁମେ ଖୁସିରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଖୁନାହଁ କାହିଁକି ସେ ହସିବା ସହ ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଏକ ଆନନ୍ଦ ଅଛି ଯାହା ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଇପାରିବ ନାହିଁ ତାହା ହେଉଛି ଆନନ୍ଦ ଯାହା ଯୀଶୁ ଖ୍ରୀଷ୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି ଏହା କହି ସେ ନିଜ ପରିତ୍ରାଣର ସାକ୍ଷୀ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ତାଙ୍କ

ପତ୍ନୀଙ୍କ ସାକ୍ଷୀ ଉକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଗଭୀର ଭାବରେ ସ୍ପର୍ଶ କରିଥିଲେ ସେଦିନ ଇଶ୍ଵର ସ୍ୱାମୀକୁ ମଧ୍ୟ ରକ୍ଷା କଲେ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ, ସେମାନେ ଦୁହେଁ ଈଶ୍ବରଙ୍କ ପୂର୍ଣ୍ଣକାଳୀନ ସେବକ ହେଲେ ଈଶ୍ବରଙ୍କ ପ୍ରିୟ ସନ୍ତାନଗଣ, ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ କର ଯାହା ଈଶ୍ବରଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରେ ତୁମେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଅଣଯିହୂଦୀମାନଙ୍କୁ ଲାଭ କରିବ

​ଧ୍ୟାନ କରିବା ପାଇଁ ​(ରୋମୀୟ-୧୨:୨) ତୁମ୍ଭେମାନେ ଏହି ବର୍ତ୍ତମାନ ଯୁଗର ଅନୁରୂପୀ ହୁଅ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଯେପରି ତୁମ୍ଭେମାନେ ଈଶ୍ୱରଙ୍କ ଇଚ୍ଛା କ’ଣ, ଅର୍ଥାତ୍‍ ଉତ୍ତମ, ସୁଗ୍ରାହ୍ୟ ଓ ସିଦ୍ଧ ବିଷୟ କ’ଣ, ଏହା ପରୀକ୍ଷା କରି ଜାଣି ପାର, ଏଥି ନିମନ୍ତେ ଆପଣା ଆପଣା ମନର ନୂତନୀକରଣ ଦ୍ୱାରା ପରିବର୍ତ୍ତିତ ହୁଅ

Article by elimchurchgospel

Leave a comment