জুন 26 – তেওঁ বাঢ়ক!

“যি জন ওপৰৰ পৰা আহিছে, তেওঁ সকলোৰে ওপৰত।তেওঁ বাঢ়ি বাঢ়ি যাব লাগে, কিন্তু মই হ’লে সৰু হৈ হৈ যাব লাগে।” ( যোহন ৩:৩১, ৩০)।

স্ত্ৰীৰ ভিতৰত জন্ম দিয়াত যোহন বাপিতস্মকে ডাঙৰ কোনো নায় এই সাক্ষ যীশু খ্রীষ্ট দিছে। কিন্তু সেই যোহন চাওক পৰমেস্বৰৰ দ্বাৰা সাক্ষ প্ৰাপ্ত ইমান ডাঙৰ হোৱাৰ পিছতো তেওঁ যীশু খ্রীষ্টৰ ওচৰত প্ৰনাম কৰি আপুনি বাঢ়ক মই  সৰু এনেকুৱা কৈছে।

যোহনে এনেদৰে কোৱাৰ কাৰন কি হয়? পবিত্র শাস্ত্ৰ কয়, ” যি জন ওপৰৰ পৰা আহিছে, তেওঁ সকলোৰে ওপৰত। যি জন জগতৰ পৰা আহে, তেওঁ জগতৰ আৰু তেওঁ জাগতিক কথাহে কয়; কিন্তু যি জন স্বৰ্গৰ পৰা আহিছে, তেওঁ সকলোতকৈ উর্দ্ধত।”(যোহন ৩:৩১)

এবাৰ যেতিয়া সাধু সুন্দৰ সিং যেতিয়া তিৰুঅন্তপৰমত সেৱা কাৰ্য্যৰ বাবে গল, তেতিয়া এগৰাকী দৰিদ্ৰ তিৰুতা  নিজৰ মৃত শৰীৰক নিজৰ বাহুত ৰাখি তেওঁৰ ওচৰলৈ আহিল। তাইৰ চকুলো সাধু সুন্দৰ সিংৰ হৃদয় দ্বিতীয় কৰি দিলে।  সাধু সুন্দৰ সিং লৰাটিক লয় আকাশৰ ফালে চায় কান্দি কান্দি নিজকে শূন্য কৰি প্ৰাৰ্থনা কৰিলে। সেই প্ৰাৰ্থনা শুনি ঈস্বৰে লৰাটিক জীবিত কৰি দিলে। সেই লৰাটিৰচকু মুকলি হল। সি নিজৰ মাকক চায় হাহি উঠিল। মাকে আনন্দ প্ৰকাশ কৰিব নোৱাৰিলে।

লগে লগে সেই স্ত্রী সুন্দৰ সিং ৰ ভৰিত পৰি কলেজ, স্বামী চকুৰে দেখা পোৱা ঈস্বৰ আপুনি য়েই হয়, আপুনি বাস্তৱিক পৰমেস্বৰৰ অবতাৰ হয় আপুনি আমাৰ সন্তানক জীবন দিছে ‘ এনেকুৱা কয় তেওঁ ভৰিত পৰি দন্ডবত কৰিলে। তাকে দেখি সাধু সুন্দৰ সিং হৃদয় বহুত দুখী হল। ” আত্মাতো  মই মনুষ্য হয় মোৰ আৰাধনা আপুনি নকৰিব, এনেকুৱা তেওঁ বহুত কোৱাত তেওঁ শুনিবলৈ সাজু নাছিল।

ভঙা হৃদয়েৰে সৈতে সাধু সুন্দৰ সিং পৰমেস্বৰক চায় কলে, ” প্ৰভু আপুনি জীবিত পৰমেশ্বৰ হয়, আপুনি এই লৰাটিক জীবন দিছে, আপোনাৰ নামেদি এই সন্তানে জীবন  পালে, তথাপিও এই মহিলা গৰাকী মোক প্ৰনিপাত কৰিছে, মোক আৰু এই মহিলা গৰাকীক ক্ষমা কৰক’ বুলি কয় কান্দি বলৈ ধৰিলে। ইমানেই নহয়, পৰমেশ্বৰৰ ওচৰত কাকুতি কৰিবলৈ ধৰিলে ‘ হে পৰমেশ্বৰ এই দৰে লোকে মোক আবার কৰে, তেন্তে এতিয়াৰ পৰা অদ্ভুত কাম কৰা বৰদান  মোক নালাগে ‘ এই দৰে তেওঁ কলে।

আপুনি সদায় নিজকে সৰু কৰি পৰমেশ্বৰক ডাঙৰ কৰক। আপোনাৰ জীবন আৰু সেৱা কাৰ্য্যত পৰমেস্বৰক ডাঙৰ হবলে দিয়ক। কেতিয়াও লোকক নিজৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত কৰিবলৈ নিদিয়ক  । তেওঁ লোকক পৰমেস্বৰৰ চৰনত আহিবলৈ দিয়ে। তেতিয়া পৰমেস্বৰ আপোনাক আৰ্শীবাদ দি আপোনাৰ মহিমা কৰিব। মই সৰু হয় যাও আৰু আপুনি ডাঙৰ হওক কয় এই প্ৰাৰ্থনা আপোনাৰ হৃদয়ত সদায় হয় থাকক।

মন কৰিবলগীয়া:” যি কোনোৱে তোমালোকৰ মাজত প্ৰথম হবলৈ ইচ্ছা কৰে, তেওঁ তোমালোকৰ দাস হওক, “( মথী ২০:২৭)।

Article by elimchurchgospel

Leave a comment