আগস্ট 30 – আমাৰ দৃষ্টি তোমাৰ ফালে আছে!

“…. সেই যি অধিক অতিশয় লোক সমূহ আহিছে, তেওঁলোকৰ বিৰুদ্ধে আমাৰ নিজৰ কোনো সামর্থ নাই৷ আমি যি কৰিব লাগিব, সেই বিষয়ে নাজানো, কেৱল আপোনালৈ চাই আছোঁ।”(২বংশাৱলী ২০:১২)।

যিহোচাফট যিহোদী ৰজাৰ এজন আছিল। তেওঁ এজন এনেকুৱা ৰজা আছিল যি পৰমেশ্বৰক প্ৰেম কৰিছিল আৰু তেওঁৰ ওপৰত নিজৰ বিস্বাস ৰাখিছিল। মোৱাবৰ সন্তান সকল, অম্মোনীয়াৰ সন্তান সকল আৰু তেওঁলোকৰ লগত কিছুমান মায়োনীয়া লোকে যিহোচাফটৰ বিৰুদ্ধে যুদ্ধ কৰিবলৈ আহিলআহিল,  তেতিয়া তেওঁ জনা নাছিল কি কৰিব লাগিব। তেওঁৰ হৃদয় কপিবলৈ ধৰিলে।

কিন্তু, তেওঁ লগে লগে পৰমেশ্বৰৰ ফালে চালে আৰু প্ৰাৰ্থনা কৰিবলৈ ললে। চোৱা’ সেই লোক তোমাৰ দিয়া অধিকাৰ এই দেশত যাৰ অধিকাৰ তুমি আমাকে দিছা  , আমাক  ওলাই কেনেকৈ পৰিবৰ্তন আমাক  দিছা। হে আমাৰ পৰমেশ্বৰ, তুমি তাৰ ন্যায় কৰিবা? এয়া যি ডাঙৰ গোট আমাৰ ওপৰত উঠি আহিছে, তেওঁৰ ওচৰত আমাৰ একো নিলে আমি যি কৰিব লাগিব, সেই বিষয়ে নাজানো, কেৱল আপোনালৈ চাই আছোঁ।”(২ ইতিহাস ২০:১১, ১২)।

তেওঁ কেৱল পৰমেশ্বৰৰ ফালে চাই ৰয় নাথাকিলেও, তেওঁ গোটেই যিহোদীয়াক উপবাস প্ৰাৰ্থনা কৰিবলৈ কলেজ। যিহূদাৰ লোকসকলে যিহোৱাৰ আগত সাহায্য যাচ্‌না কৰিবলৈ গোট খালে; যিহূদাৰ আটাই নগৰৰ পৰা লোকসকলে যিহোৱাক বিচাৰ কৰিবলৈ আহিল।(২ ইতিহাস ২০:৩, ৪)।

পৰমেশ্বৰৰ মৰমিয়াল সন্তান, এটি পৰিয়ালৰ ৰূপে উপবাস আৰু প্ৰাৰ্থনা কৰক আৰু পৰমেশ্বৰৰ ফালে চাওক, যেতিয়া আপুনি এনেকুৱা সমস্যাৰ সন্মূখীন হয় যি আপোনাৰ নিয়ন্ত্রণৰ ওপৰ হয়। নিজৰ বাবে এটি পৰিয়ালৰ ৰূপে একগোট হবলৈ আৰু প্ৰাৰ্থনা কৰিবলৈ সময় ব্যতীত কৰক। যেতিয়া আপুনি এটি পৰিয়ালৰ ৰূপে উপবাস আৰু প্ৰাৰ্থনা কৰে তেতিয়া আপুনি বিজয়ী হব।

যেতিয়া তন্ত্ৰ মন্ত্ৰ এটি পৰিয়ালৰ ওপৰত কৰি শেষ কৰিবলৈ আহিল, তেতিয়া সেই পৰিয়ালে ৩ দিন লৈকে উপবাস প্ৰাৰ্থনা কৰিলে। আচৰিত কথা এয়া যে কুকুৰ আৰু মেকুৰী যি তেওঁ লোকৰ পোহনীয়া জন্তু আছিল, তেওঁ লোকৰ সৈতে উপবাসত সংযোগ হয় গল। যেতিয়া গৃহৰ  সকলোৱে বহি প্ৰাৰ্থনা কৰি আছিল তেতিয়া জন্তু বোকো আহি তাত শুই গল। ৩ য় দিনা পৰমেশ্বৰে সেই পৰিয়ালক ডাঙৰ জয় দি সম্পূর্ণ উদ্ধাৰ দিলে।

এই দৰে, যেতিয়া তেওঁলোকে গীত গাবলৈ আৰু প্ৰশংসা কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিলে, তেতিয়া যিহূদাৰ বিৰুদ্ধে অহা অম্মোনৰ আৰু মোৱাবৰ সন্তান সকলৰ বিৰুদ্ধে যিহোৱাই গুপুত ঠাইত খাপ দি থকা শত্ৰুৰ সেনাসকলক নিযুক্ত কৰিলে; তাতে তেওঁলোক পৰাস্ত হ’ল।(২ বংশাৱলী  ২০:২২)। পৰমেশ্বৰৰ মৰমিয়াল সন্তান, কেৱল পৰমেশ্বৰৰ ফালে চাওক। এটি পৰিয়ালৰ ৰূপে উপবাস আৰু প্ৰাৰ্থনা কৰক। আপুনি বিজয়ী হব।

মন কৰিবলগীয়া:”বাহিনীসকলৰ সর্বশক্তিমান যিহোৱা আমাৰ সঙ্গত আছে; যাকোবৰ ঈশ্বৰ আমাৰ আশ্রয়স্থান। ( গীতমালা ৪৬:১১)।

Article by elimchurchgospel

Leave a comment