আগস্ট 26 – কৃতজ্ঞতা!

“… তাৰ কাৰণেই এক শৰীৰত আমন্ত্ৰিত হ’ল,আৰু কৃতজ্ঞ হওক”। ( কলচীয়া  ৩:১৫)।

সেই গননাকৰিব নোৱাৰা ভাল কামৰ বাবে ভাবক যি পৰমেশ্বৰে আপোনাৰ বাবে কৰিলে আৰু তেওঁৰ প্ৰতি কৃতজ্ঞ থাকক। জীবন, স্বাস্থ্য আৰু শক্তি দিবলৈ পৰমেশ্বৰৰ  কৃতজ্ঞ থাকক। পৰমেশ্বৰৰ ধন্যবাদ কৰা কিমান ধন্য হয় যিয়ে আপোনাক এই যুগৰ, আত্মিক আৰু অনন্ত আশীর্বাদৰে আশীর্বাদ কৰিলে!

সংযুক্ত ৰাজ্য আমেৰিকাত, তেওঁ লোকে ” ধন্যবাদ দিবস” ৰূপে এটা দিন নিৰ্ধাৰিত কৰিছে। এয়া সেয়া দিন হয় যিদিনা য়ুইয়েচে অস্তিত্বত আহিছিল। এয়া এটি মহূত্বপূৰ্ন দিন হয় যাৰ ওপৰত লোকসকলে, এটি ৰাষ্ট্ৰৰ ৰূপে, তেওঁলোকক স্বতন্ত্র তা দিবলৈ, বন্দীৰ পৰা মুক্তি দিবলৈ আজি লৈকে বহুত ধুমধামেৰে উৎযাপন কৰে।

আজি আমিও এটি ৰাষ্ট্ৰ ৰূপে হয় আছে। যেতিয়া আমি যীশু খ্রীষ্টৰ তেজেৰে ধুই লোৱা হয় আৰু তেওঁৰ সন্তান হয় যায়, তেন্তে আমি অন্ধকাৰৰ শক্তিৰ পৰা মুক্ত হয় যাব আৰু তেওঁৰ প্ৰেমী পুত্ৰৰ ৰাজ্যত প্ৰৱেশ কৰিব ( কলচীয়া ১:১৩)। এতিয়া আমি স্বৰ্গৰ চৰকাৰৰ কাৰ্য্য কৰি আছে। সেই বাবে, পৰমেশ্বৰৰ প্ৰতি কৃতজ্ঞতা সৈতে থকা আমাৰ বাবে বহুত আৱশ্যক হয়।

পৰমেশ্বৰৰ এজন সেৱক প্ৰথম বছৰ নিজৰ জন্মদিন বহুত ভব্যৱতাৰে পালন কৰিছিল। কিন্তু উদ্ধাৰ পোৱাৰ পিছত তেওঁ সেই দৰে ভাবিবলৈ আৰাম্ভ কৰিলে। ” মই পাপত জন্ম ললো আৰু ডাঙৰ হলো আৰু সেই পৰিস্থিতিত, মই সেই দিনা জন্মদিন কিয় পালন কৰিব নেৱাৰো যিদিনা মোৰ উদ্ধাৰ হৈছিল, যিদিনা মোৰ নতুন জন্ম হৈছিল? এয়া সেয়া দিন হয় যিদিনা, উদ্ধাৰকৰ্তা মোৰ জীবনত মহিমাৰ ৰজা হয় আহিল। ” এই দৰে ভবাৰ পিছত, তেওঁ সেই দিনা ‘ কৃতজ্ঞতা দিবস ‘ ৰূপে উৎযাপন কৰিবলৈ ললে যিদিনা তেওঁৰ উদ্ধাৰ হৈছিল।

বহুতো লোক এই অন্তিম দিনত কৃতজ্ঞতা হয় গৈছে (২ তিমথীয় ৩:২)। কিন্তু পৰমেশ্বৰৰ সন্তানক  এনেকুৱা  হব নালাগে। এয়া আৱশ্যক হয় যে আপুনি সেই পৰমেশ্বৰৰ প্ৰতি কৃতজ্ঞতা হওক যি আপোনাৰ মৰমৰ উদ্ধাৰকৰ্তা হয় আৰু যিয়ে আপোনাৰ বাবে ক্ৰুচত কষ্ট সহন কৰিলে।

পৰমেশ্বৰৰ মৰমিয়াল সন্তান, সংযুক্ত ৰাষ্ট্ৰ আমেৰিকাৰ লোকৰ দৰে প্ৰত্যেক বছৰ এটি দিন কৃতজ্ঞতা দিবস হিচাপে পালন কৰক। দিন প্ৰতি দিন পৰমেশ্বৰৰ ধন্যবাদ দিয়ক। কিয়নো পৰমেশ্বৰ প্ৰত্যেক দিন হেজাৰ ভাল কাৰ্য্য কৰি আছে, সেই বাবে তেওঁৰ সকলো প্ৰেম আৰু অনুগ্ৰহৰ বাবে সকলো সময়ত  তেওঁৰ স্তুতি কৰি থাকক।

মন কৰিবলগীয়া:”  মই সকলো সময়তে যিহোৱাৰ ধন্যবাদ কৰিম; তেওঁৰ প্ৰশংসা মোৰ মুখত থাকিব।( গীতমালা ৩৪:১)।

Article by elimchurchgospel

Leave a comment